Teslimat ve İade

Teslimat ve Kargo

Metotechs.com’dan hafta içi verdiğiniz tüm siparişler en geç 2 iş günü süreyle kargoya verilmektedir. Cuma günü verilen siparişler en geç pazartesi günü kargoya verilmektedir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Sipariş yoğunluğu ve tedarik gereksinimi durumlarında bilgilendirme yapılacaktır.

Kargo Takibi

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, Sipariş Takibi bölümünden siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. E-posta adresinize kargo takip numarası ulaşmaması halinde e-posta veya telefon yolu ile bizlerle iletişime geçerek talep edebilirsiniz.

Kargo Ücreti

Çalıştığımız kargo şirketleri ile mevcut anlaşmamız gereği 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Tutarı 500 TL’nin altında olan siparişleriniz için, kargo firmasının teslimat kapsamında olan tüm bölgelerine uygulanan standart kargo ücreti sipariş toplam tutarınıza yansıtılmaktadır. Bu konuda farklı bir yol izlenmesi halinde tarafınıza bilgilendirmesi yapılacaktır.

Fatura

Siparişleriniz için kesilen fatura e-posta adresinize gönderilmektedir. Faturanızın e-posta adresinize ulaşmaması halinde e-posta veya telefon yolu ile bizlerle iletişime geçerek talep edebilirsiniz.

Ödeme

Sitemizde Kredi veya Banka Kartı ile ödeme almaktayız. Havale veya EFT yöntemi ile ödeme almamaktayız. Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde taksit seçenekleri ödeme detay sayfasında belirtilmektedir. Ödeme alt yapımız birlikte çalıştığımız ödeme firması İyzico güvencesinde olup, güvenle alışveriş sağlayabilirsiniz.

Arıza & Garanti Hakkında

Ürünlerimiz ile ilgili arıza durumunda Arıza/İade/Değişim Talep Formu eksiksiz doldurularak talep oluşturulmalıdır. Talebiniz onaylandığında tarafınıza e-posta aracılığıyla gönderilecek anlaşmalı kargo kodumuz ile ürünün bize gönderimini yapabilirsiniz. MetoTechs tarafından talebinizin onaylandığına dair tarafınıza e-posta iletildikten sonra ürünü göndermelisiniz, aksi takdirde gönderilen ürünlerin arızası alıcı kaynaklı kabul edilir ve size yansıtılır.

Ürün açıklamasında garanti kapsamında olduğu belirtilmeyen ürünlerde, yalnızca ilk çalışma garantisi sunmaktayız. Bu sebeple, söz konusu ürünler için arıza tespitiniz olduysa, ilk 14 gün içerisinde arıza, iade yada değişim başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Aksi taktirde, bu ürünler için talepleriniz kabul edilmeyecektir. 

Garanti kapsamındaki ürünlerde, gönderilen ürünün tamiri ya da değişimi teknik ekibimiz tarafından gerçekleştirildikten sonra ürün gönderimi tarafınıza yapılmaktadır. Teknik servis tarafından tamir bedeli çıkması durumunda tarafınıza bilgi verilip tamir için onay alınmaktadır. Onay verilmesi durumunda ürünün tamiri yapılıp tarafınıza gönderilir. Tamir edilen ürünün tarafınıza gönderimi ancak bu tamir bedeli ödendikten sonra yapılır. Bu durumdaki tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

Garanti kapsamında satılan ürünlerin arızası kullanıcı hatasından kaynaklı değilse tamir yada değişim bedeli alınmaz. Bu durumdaki tüm kargo giderleri MetoTechs tarafından karşılanacaktır.

Ürün İadesi Hakkında

Ürün iadesini gerçekleştirmek için öncelikle ürünü satın aldığınız tarihten itibaren 14 günü geçmeden Arıza/İade/Değişim Talep Formu eksiksiz doldurulmalıdır. Talebiniz onaylandığında tarafınıza e-posta aracılığıyla gönderilecek anlaşmalı kargo kodumuz ile ürünün bize gönderimini yapabilirsiniz. MetoTechs tarafından talebinizin onaylandığına dair tarafınıza e-posta iletildikten sonra ürünü göndermelisiniz, aksi takdirde gönderilen ürünlerin arızası alıcı kaynaklı kabul edilir ve size yansıtılır.

Ürün iadesinde, yani ürünü almaktan vazgeçtiğiniz (Cayma hakkının kullanımında) durumlarda ürün ambalajlı olması durumda ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış olması ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürününüz tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajıaksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda, 3 iş günü içinde ürün bedeli tarafınıza geri ödenir. Eğer ödeme şekliniz “Kredi Kartı” ise; para iadesi online olarak kredi kartınıza yapılacaktır. Ödeme şekliniz “Havale/EFT” veya “Kapıda Ödeme” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN numarasına ait hesabınıza para iadesi yapılır. İade tutarınızın hesabınıza/kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Mesafeli satış sözleşmesinde belirtildiği üzere cayma hakkı kullanılamayacak ürünler için ürün iadesi mümkün değildir.

Hasar Görmüş Ürün Hakkında

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar ya da ambalaj deformesi olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz. Aldığınız ürün “hasarlı” ya da ambalajı “deforme” ise bunun için “Kargo Hasar Tespit Tutanağı” gerekmektedir. Bu sayede, ürünün iade işlemleri başlatılacak ve ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız hasar bildirimi kabul edilmeyecektir.

Kargo Hakkında

Arıza/iade/değişim işlemlerinde kargonuzun gönderimini anlaşmalı olduğumuz kargo ve mailinize gönderilen anlaşma kodu ile yapabilirsiniz. Anlaşmamız olmayan kargo firmaları ile gönderilen ürünün kargo ücreti göndericiye aittir. Kargo ile gönderim yapılan ürünlerin tarafımıza ulaşana kadar sorumluluğu göndericiye aittir.

Sorularınız, görüş ve önerileriniz için bizimle aşağıdaki iletişim kanallarından iletişime geçebilirsiniz;

Telefon: 0537 469 70 80

E-posta: info@metotechs.com 

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder...
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Scan the code
MetoTechs'e Hoş Geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz? :)