Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Giriş

1.1 – Satıcı

Satıcı: MetoTechs
Adres: Fevzi Çakmak Mh. Hocalar Sk. Pendik/İstanbul
Mail: info@metotechs.com
Web: www.metotechs.com

1.2 – Alıcı

Müşteri olarak www.metotechs.com alışveriş sitesinde sipariş veren kişi. Sipariş aşamasında verilen bilgiler, alıcının bilgilerini oluşturmaktadır. Alıcı, halihazırda sitenin bir üyesiyse üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri de esas alınabilir. Alıcı kendinden istenen yasal zorunlu bilgileri (iletişim bilgileri, TC kimlik no ve benzeri) doğru olarak girmekle yükümlüdür.

1.3 – Konu

www.metotechs.com alışveriş sitesi üzerinden yapılan alışveriş işlemleri için uygulanan satış sözleşmesidir. Her Alıcı, sipariş aşamasında bu sözleşmeyi onayladığını işaretleyerek siparişini tamamlayabilir. Siparişini tamamlayan her alıcı bu sözleşmeyi kabul etmiş olacaktır.

Madde 2 – Satışa Konu Ürünün Özellikleri

Satışa konu olan ürün yada hizmetlerin temel özellikleri www.metotechs.com adresinde yer almaktadır. Sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Ürünün yada hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

Madde 3 – Genel Hükümler

3.1 – Alıcı www.metotechs.com alışveriş sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimatına ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

3.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak sitede açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 

3.3 – Satıcı, belirli ücretin üstünde satışlarda ücretsiz kargo imkanı sunmaktadır. Bu tutar sitede belirtilmektedir. Bu tutarı Satıcı istediği gibi değiştirebilir. Kargo ücretinin Alıcı tarafından ödenmesi durumunda kargo ücreti ödeme ekranında gözükür ve ödeme esnasında ürün bedeline eklenerek tahsil edilir. Bu durumda Alıcı, kargo elemanına hiçbir ekstra ödeme yapmaz. 

3.4 – Sözleşme konusu ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden Satıcı sorumlu tutulamaz.

3.5 – Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

3.6 – Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

3.7 – Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

3.8 – Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan ürünler arıza veya bozuk olma durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Satıcı’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri Satıcı tarafından karşılanacaktır.

3.9 – Ödemeler kredi kartı ya da banka kartıyla yapılmaktadır. Bunların dışında bir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir. Ödeme esnasında kredi kartı veya banka kartı bilgileri Satıcı’nın çalıştığı ödeme firması tarafından saklanmaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kullanıcı 3D secure şifresiyle ödeme yapar. Bu durumda Alıcı, kendi şifrelerinin güvenliğinden sorumludur.

3.10 – Satıcı ile paylaşılan tüm kişisel bilgiler, Satıcı tarafından saklanmaktadır. Kişisel Bilgilerin Gizliliği çerçevesinde kullanıcılar hangi bilgilerini paylaştıklarını görebilir, sistem üzerinden rahatça değiştirebilir. Satıcı’nın gizlilik ile ilgili tüm düzenlemeleri sitenin gizlilik sayfasında açıkça belirtilmiştir.

3.11 – Satıcı, sözleşme maddelerini tek taraflı olarak değiştirebilir. Yenilenmiş, güncel sözleşme her zaman metotechs.com sitesinde görünür bir şekilde yer almaktadır.

Madde 4 – Cayma Hakkı

Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün Satıcı’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılması durumunda eğer alıcıya kutu ulaşmışsa, geri gönderim ücreti (kargo vb.) alıcıya aittir. Cayma hakkı ve iade ücretleri, satın alınan ücret üzerinden yapılır. İndirimli dönemde satın alınan ürünlerin iadesi, indirimli fiyat üzerinden yapılmaktadır. Ürünün indirimsiz fiyatı geri talep edilemez.

Madde 5 – Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

 1. Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler.
 2. Ambalajlı ürünler için, ambalajı açılmış veya orijinal ambalajı olmadan iade edilmiş ürünler.
 3. Alıcı tarafından hasara uğratılmış, bozulmuş ve kullanılmış veya ileriye yönelik çalışma bozuklukları ve arızalar oluşturabilecek ürünler.
 4. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler.
 5.  Açık devre şeklinde satışa sunulan, yedek parça statüsündeki ürünler.
 6. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar.
 7. Alıcı tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine (her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) telefon kontör siparişleri) ilişkin ürünler.
 8. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen ürünler.
 10. Her türlü yazılım lisansları ve programlar.
 11. Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, kalem, şerit v.b)
 12. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

Madde 6 – Yetkili Mahkeme

Sözleşmedeki maddelerin uyuşmazlıkları durumunda Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı ve Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Sipariş, elektronik ortamda onaylandığı için Alıcı bu sözleşmedeki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder...
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Scan the code
MetoTechs'e Hoş Geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz? :)